Plastová okna dle komor

Plastová okna dle komor jsou kategorizována podle počtu komor v profilu. Komory jsou důležitým faktorem při výrobě plastových oken, protože určují izolační schopnost a tuhost profilu.

Proč jsou lepší více komorové okna

Komory jsou důležitým faktorem při výběru plastových oken, protože určují izolační schopnost a tuhost profilu. Větší počet komor znamená obvykle větší izolační schopnosti a odolnosti profilu proti průhybu.

Nejlepší plastová okna mají nejméně 3 komory, ale mohou mít i více komor. Obecně platí, že čím více komor, tím lepší izolace a pevnost profilu, ale to se také projeví v ceně.

Například plastová okna s 3 komorami jsou stále velmi kvalitní a poskytují dobrý poměr mezi výkonem a cenou. Plastová okna s 5 až 7 komorami jsou ještě nabízejí ještě lepší izolaci, ale mohou být dražší.

Při výběru oken s ohledem na počet komor, je třeba zvážit také další faktory jako jsou kvalita materiálu, energetická účinnost, bezpečnost, design a cena. Je důležité najít správnou rovnováhu mezi výkonem a cenou, aby byla zajištěna spokojenost s výběrem a úspora energií a nákladů na údržbu.

Celkově lze říci, že plastová okna s více komorami jsou obvykle lepší volbou pro dlouhodobé využití a energetickou účinnost, ale také záleží na potřebách a rozpočtu jednotlivých zákazníků.